kredyty online

II Mistrzostwa Gliwic

W niedzielę 9.XI.2014 r. w Gliwicach rozegrano II MISTRZOSTWA GLIWIC W TENISIE STOŁOWYM, organizowane przez Akademię Tenisa Stołowego.
W ośmiu kategoriach wystąpiło 151 zawodników i zawodniczek z czterech województw, tj. śląskie, opolskie, małopolskie i lubuskie.
Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym. W mistrzostwach wystąpił zawodnik Superligi, pierwszoligowcy, drugoligowcy, zawodnicy z niższych klas rozgrywek, oraz wiele osób zaczynających przygodę z tenisem stołowym, począwszy od dzieci przez młodzież, na osobach starszych kończąc. Jak widać po mistrzostwach, w tenisa stołowego mogą grać wszyscy  i w każdym wieku. Najmłodszy uczestnik miał lat 10, a najstarszy 70!

Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze fair play.
W tym miejscu podziękowania za pomoc w organizacji należą się Miastu Gliwice, które dofinansowało imprezę, a firma Bacha Sport i Cornilleau ufundowały nagrody oraz Radzie Osiedlowej Trynek, za udostępnienie nowoczesnej hali na Jasnej 31.
Firmom: RehaMedica, Grawteam i pizzerii Verde, za ufundowanie pucharów i voucher’ów. Telewizji Imperium za materiał z mistrzostw.

Wszystkim którzy pomagali w organizacji JESZCZE RAZ WIELKIE- DZIĘKUJEMY !!!!!!
Turniej pod względem sportowym, oraz z takimi nagrodami był jednym z najlepszych na Śląsku w tym roku.
Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Gliwic na stałe wejdą w kalendarz imprez sportowych Miasta Gliwice.
Całą rywalizację sprawnie prowadzili, jako sędziowie główni: Dariusz Steuer oraz Jarosław Tomicki.
Szczegółowe wyniki w zakładce „Turnieje”, zdjęcia w „Galerii” oraz na Facebooku.

Kategoria Podstawówki
1 Idaczyk Domink                  MKS Skarbek Tarnowskie Góry

2 Przywuski Jakub                  KKS Kolejarz Gliwice
3 Mugowski Arkadiusz             AZS Gliwice
4 Zaremba Marcin                  MOC Opole
5 Łysakowski Bartłomiej          SP 31 Zabrze
6 Dulak Szymon                     SP 7 Zabrze
7 Łysakowski Michał                SP 31 Zabrze
8 Dulak Filip                           SP 7 Zabrze
9-12 
Leśniak Matylda                    SP 7 Gliwice
Kasica Marta                        UKS Chorzów
Dras Jakub                           ATS Ligota Łabędzka
Peciak Julia                          UKS Chorzów
13 Przywuska Hanna              KKS Kolejarz Gliwice

Kategoria Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne
1 Głuszek Wojciech               LUKS Korfantów
2 Połoszczański Dawid           Victoria Chróścice
3 Sinicki Maciej                    LUKS Korfantów
4 Kalisz Fabian                     MKS Skarbek Tarnowskie Góry
5 Piech Paweł                      KS Unia Kalety
6 Matejczyk Mateusz            MKS Skarbek Tarnowskie Góry
7 Felkel Grzegorz                 ZKS Drzonków
8 Bomba Artur                     UKS Wolej Ruda Śląska
9-12
Bobrowski Łukasz                 SKS Spartakus Gliwice
Misiak Mateusz                    AZS Gliwice
Sowa Bartosz                      AZS Gliwice
Brożek Piotr                        AKS Mikołów
13-16
Szymiczek Szymon               KS Polonia Bytom
Krąpiec Klaudiusz                 LUKS Korfantów
Rząsa Adrian                       LKS 45 Bujaków-Mikołów
Morawiec Daniel                  LUKS Korfantów
17-24
Brząkalik Rafał                     KS Burza Borowa Wieś Mikołów
Ruszkiewicz Adam                UKS Chorzów
Karwot Kacper                    MKS Skarbek Tarnowskie Góry
Stefaniak Michał                 SKS Spartakus Gliwice
Jędrzejak Patryk                 MOC Opole
Kula Aneta                        AZS Gliwice
Krajewski Daniel                  UKS Chorzów
Sołtysik Sylwia                   MKS Skarbek Tarnowskie Góry
25-31
Cyndera Jakub                    OKS Olesno
Bzdak Bartłomiej                  UKS Chorzów
Szykulski Szymon                ATS Ligota Łabędzka
Paduch Bartłomiej                Gliwice
Gumoliński Piotr                   MOC Opole
Wons Daniel                       UKS Chorzów
Dziadkowiec Jakub               ATS Ligota Łabędzka

Kategoria 22-40 lat
1 Michalik Kamil                   BISTS Bielsko-Biała

2 Eliasz Adrian                    KTS Lędziny
3 Szotek Karol                    KS Viret Zawiercie
4 Cioch Błażej                    KS Burza Borowa Wieś Mikołów
5 Tobiasz Wojciech             LUKS Korfantów
6 Kwodawski Bartłomiej        LKS Orzeł Mirex Kozy
7 Wajda Wojciech               MUKS Jedynka Pszów
8 Minda Michał                   LKS Liswarta Lisów
9-12
Sołtysik Piotr                     LKS Tęcza Zendek
Badura Artur                     OKS Olesno
Kasperski Adam                  Klub Olimpijczyka Mysłowice
Balawajder Paweł               MUKS Jedynka Pszów
13-15
Jankowski Dariusz              Bytom
Opozda Rafał                    KKS Kolejarz Gliwice
Papis Łukasz                     KKS Kolejarz Gliwice

Kategoria 41-55 lat
1 Szołtysek Artur              LKS Rój Żory

2 Krupa Sebastian             UKS Chorzów
3 Balawajder Jacek            MUKS Jedynka Pszów
4 Kuczera Dariusz              Piekary Śląskie
5 Wiża Roman                   KKS Kolejarz Gliwice
6 Jeż Antoni                     KS Unia Kalety
7 Balawajder Boguslaw       LKS Gwiazda Skrzyszów
8 Żamojda Andrzej            KKS Kolejarz Gliwice
9-11
Lolo Leszek                      Gliwice
Steuer Rudolf                   ULKS Tajfun Ligota Łabędzka
Kotowski Zdzisław             Zabrze

Kategoria +55 lat 
1 Madej Bogusław             LUKS Węgierska Górka
2 Biaduń Antoni                Zabrze
3 Kwodawski Marian          Kolejarz Gliwice
4 Szymkiewicz Bernard          Gliwice  

Kategoria Kobiet
1 Ochman Agnieszka                  MKS Skarbek Tarnowskie Góry
2 Młynek Natalia                       MKS Skarbek Tarnowskie Góry
3 Jarosz Georgina                      UKS Dwójka Sosnowiec
4 Kotowska Bożena                    Zabrze
5  Rus Martyna                            UKS Dwójka Sosnowiec
6  Malińska Aleksandra            Kłodnica Kędzierzyn Koźle
7  Sołtysik Sylwia                         MKS Skarbek Tarnowskie Góry
8  Kurach Dominika                   SKS Spartakus Gliwice
9-12
Kula Anna                                     UKS Chorzów
Kopyra Barbara                            ULKS Ruch Pniów
Kula Aneta                                     AZS Gliwice
Kaczmarczyk Katarzyna            Olkusz

Kategoria Amator
1 Krupa Sebastian                        UKS Chorzów

2 Balawajder Jacek                      MUKS Jedynka Pszów
3 Balawajder Paweł                      MUKS Jedynka Pszów
4 Kuczera Dariusz                         Piekary Śląskie
5 Wójcik Rafał                                Bytom
6 Klafczyński Robert                      Zabrze
7 Wajda Wojciech                          MUKS Jedynka Pszów
8 Wons Daniel                                UKS Chorzów
9-12
Kotowska Bożena                            Zabrze
Ruszkiewicz Adam                          UKS Chorzów
Jankowski Dariusz                          Bytom
Krajewski Daniel                              UKS Chorzów
13-16
Malińska Aleksandra                       Kłodnica Kędzierzyn Koźle
Kula Anna                                            UKS Chorzów
Bzdak Bartłomiej                                 UKS Chorzów
Kotowski Zdzisław                              Zabrze
17-23
Knoppik Mariusz                                 Świbie
Stefaniak Michał                                 Gliwice
Dras Jakub                                            ATS Ligota Łabędzka
Szymkiewicz Bernard                         Gliwice
Lolo Leszek                                           Gliwice
Irla Bartosz                                            Olkusz
Solski Rafał                                           Katowice

Kategoria OPEN
1 Michalik Kamil                    BISTS Bielsko-Biała

2 Szotek Karol                          KS Viret Zawiercie
3 Eliasz Adrian                         KTS Lędziny
4 Cioch Błażej                           KS Burza Borowa Wieś Mikołów
5 Głuszek Wojciech                 LUKS Korfantów
6 Szołtysek Artur                      LKS Rój Żory
7 Krupa Sebastian                    UKS Chorzów
8 Felkel Grzegorz                     ZKS Drzonków
9-12
Wiża Roman                            KKS Kolejarz Gliwice
Połoszczański Dawid            Victoria Chróścice
Wajda Wojciech                     MUKS Jedynka Pszów
Tobiasz Wojciech                   LUKS Korfantów
13-16
Balawajder Bogusław           LKS Gwiazda Skrzyszów
Papis Łukasz                           KKS Kolejarz Gliwice
Sinicki Maciej                         LUKS Korfantów
Jeż Antoni                                KS Unia Kalety
17-24
Balawajder Jacek                   MUKS Jedynka Pszów
Badura Artur                            OKS Olesno
Piech Paweł                             KS Unia Kalety
Kasperski Adam                     Klub Olimpijczyka Mysłowice
Misiak Mateusz                      AZS Gliwice
Opozda Rafał                          KKS Kolejarz Gliwice
Steuer Rudolf                           ULKS Tajfun Ligota Łabędzka
Morawiec Daniel                    LUKS Korfantów
25-32
Morawiec Mateusz                LKS Tęcza Zendek
Jarosz Georgina                    UKS Dwójka Sosnowiec
Madej Bogusław                    LUKS Węgierska Górka
Szymiczek Szymon                KS Polonia Bytom
Sołtysik Piotr                          LKS Tęcza Zendek
Krąpiec Klaudiusz                 LUKS Korfantów
Cyndera Jakub                       OKS Olesno
Mugowski Arkadiusz           AZS Gliwice
33-42
Wyszyński Patryk                 LKS Tęcza Zendek
Lolo leszek                             Gliwice
Kotowski Zdzisław              Zabrze
Rus Martyna                          UKS Dwójka Sosnowiec
Stefaniak Michał                  SKS Spartakus Gliwice
Szykulski Szymon                ATS Ligota Łabędzka
Kotowska Bożena                Zabrze
Balawajder Paweł                MUKS Jedynka Pszów
Minda Michał                       LKS Liswarta Lisów
Kwodawski Bartosz             LKS Orzeł Mirex Kozy

II MISTRZOSTWA GLIWIC W TENISIE STOŁOWYM

II MISTRZOSTWA GLIWIC

A   ZARAZEM

IV OTWARTY TURNIEJ O GRAND PRIX ŚLĄSKA AMATORÓW

 
ORGANIZATORZY:

TERMIN i MIEJSCE ZAWODÓW:
Zawody zostaną rozegrane 9 listopada 2014 roku (niedziela) w Hali Sportowej
ul. Jasna 31 w Gliwicach. Turniej zostanie przeprowadzony na 12 stołach.

Akademia Tenisa Stołowego
Miasto Gliwice
Rada Osiedla Trynek

CEL TURNIEJU:
Popularyzacja tenisa stołowego na terenie Śląska, podnoszenie umiejętności sportowych oraz wyłonienia najlepszych zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.

UCZESTNICTWO:
W kategoriach mogą wziąć udział:
- amatorzy, którzy nigdy nie uczestniczyli w rozgrywkach PZTS, lub co najmniej od 2 lat nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych PZTS,
- zawodnicy zrzeszeni w PZTS bez ograniczeń ligowych

KATEGORIE WIEKOWE:
Turniej rozgrywany będzie w następujących kategoriach:

- Kategoria A    – zawodnicy do 12 lat (szkoły podstawowe-rocznik 2002 i młodsi)
- Kategoria B    – zawodnicy do 21 lat (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne – rocznik 1993-2001)
- Kategoria C    - zawodnicy 22-40 lat (rocznik 1974-1992)
- Kategoria D    – zawodnicy 41-55 lat (rocznik 1959-1973)
- Kategoria E     - zawodnicy pow. 55 lat (rocznik 1958 i starsi)
- Kategoria F     - Kobiety open
- Kategoria G    – Amatorzy niezrzeszeni w PZTS
- Kategoria H    – kategoria Open ( wszyscy chętni )

SYSTEM ROZGRYWEK:
Zawody w kategoriach wiekowych rozegrane zostaną system do dwóch przegranych meczów do 3 wygranych setów (3:0, 3:1, 3:2) do 11 punktów. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany systemu rozgrywania turnieju. W pierwszych rundach w ramach możliwości nie będą mogli się spotkać zawodnicy z jednego klubu.

ROZSTAWIENIE:
Zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostaną rozstawieni wg klasyfikacji po trzech turniejach z cyklu Grand Prix Śląska Amatorów oraz List Ogólnopolskich.

WPISOWE DO ZAWODÓW: 
- kategorie szkolne – bez opłat
- pozostałe kategorie 15 zł

PRZEWIDYWANY HARMONOGRAM TURNIEJU:

do 9.00  – zapisy do turnieju,
9.15        – losowanie gier,
9.30        – rozpoczęcie gier w kategoriach A, F i G
11.30      – rozpoczęcie gier w kategoriach B, C, D, E
13.30      - rozpoczęcie gier w kategorii H
około godz. 16.00-16.30 – zakończenie zawodów – wręczenie pucharów i nagród dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii.
Zapisy do poszczególnych kategorii do 15 minut przed rozpoczęciem gier.

NAGRODY:
Dla pierwszych trzech zawodników poszczególnych kategorii ufundowane zostaną
Cenne nagrody rzeczowe, puchary, medale i dyplomy.
W czasie turnieju rozlosowane zostaną atrakcyjne voucher’y.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:
We wszystkich kwestiach spornych oraz sytuacjach nie ujętych w powyższym regulaminie decyduje
Sędzia główny i Organizator zawodów!
Wszystkich uczestników turnieju obowiązuje strój i zmienne obuwie sportowe.
Osoby uczestniczące w turnieju ponoszą we własnym zakresie odpowiedzialność za stan własnego bezpieczeństwa i zdrowia.
Ubezpieczenie NW zawodnik wykupuje w własnym zakresie.

INFORMACJE W SPRAWIE TURNIEJU:

Dariusz Steuer tel. 607-442-978, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz na stronie internetowej www.akademiats.pl

PROJEKT DOFINANSOWANY Z BUDŻETU
MIASTA GLIWICE

Nasi trenerzy mówią...

Jarosław Tomicki

Profesjonalny zawodnik, mający za sobą 25 letnią karierę zawodniczą, członek kadry narodowej, multi medalista Mistrzostw Europy i Polski, uczestnik Mistrzostw Świata Rotterdam 2011.

„W grze liczy się jakość a nie ilość i to staram się przekazać swoim podopiecznym a przy stole i poza nim staram się być sobą…”

partnerzy i sponsorzy Akademii Tenisa Stołowego